22:47

Z kopalni na stół - tajniki węgla w kuchni


Źródło: https://www.facebook.com/WegielBOOM
     Nasza ekipa jest w ciągłym ruchu. Nieprzerywanie zbieramy nowe materiały i próbujemy być wszędzie tam gdzie wielu z Was nie może dotrzeć. We wczorajszym artykule mogliście przeczytać o wystawie "Węgiel BOOM". Dziś trochę więcej na temat warsztatów kulinarnych, które odbyły się w sobotnie popołudnie w ramach tego wydarzenia. Ja niestety mogłam pojawić się tylko na jednych, a zarazem ostatnich.  Co nie zmienia faktu, że było słodko, śmiesznie oraz w iście czarnych kolorach.

Źródło: https://www.facebook.com/WegielBOOM
     80 ekstremalnie czekoladowych babeczek, krem z węglem aktywnym oraz czarny lukier plastyczny. Wszystko ściśle związane z pierwiastkiem chemicznym łac. carboneum. Była to naprawdę niepowtarzalna okazja poznania ludzi, dla których gotowanie czy pieczenie nie jest jedynie pasją, ale formą sztuki i miłością.

Źródło: https://www.facebook.com/WegielBOOM
   
    Zabawa z lukrem była niczym modelowanie z plasteliny, a eksperymentowanie z barwnikami czy aromatami stawało się dla niektórych dużym wyzwaniem (żeby tylko krem się nie zważył, a kolor wyszedł taki, jaki być powinien). Wcześniej udekorowane przez nas babeczki, każdy mógł zjeść lub wziąć do domu, by pochwalić się rodzinie i przyjaciołom. Warsztaty poprowadziła Magdalena Nosal z bloga Magda Kucharzy. Udzieliła rad, przydatnych wskazówek i co najważniejsze pokazała nam tajniki dekoracji „od kuchni”. Oby więcej takich warsztatów, ponieważ jest to doskonała forma spędzenia wolnego czasu, a dla wielu zapalonych maniaków kulinarnych, kopalnia nowych odkryć, tricków i wiadomości. 

M.C.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP