21:01

"Ożenek" - kto zdobędzie rękę panny Tichonownej?


Już 11 marca w Teatrze 6. piętro premiera spektaklu "Ożenek" w reżyserii Andrzeja Bubienia. Zupełnie nowa interpretacja dzieła Gogola z doborową obsadą. Przedsmakiem tej teatralnej uczty była próba medialna, na której nie mogło mnie zabraknąć.

  Klasyka rosyjskiej komedii, czyli Nikołaj Gogol po raz kolejny wkracza na scenę Teatru 6. piętro! Po "Rewizorze" czas na kolejną inscenizacje i kolejną refleksję nawiązującą do naszego współczesnego postrzegania relacji międzyludzkich, bo schemat ich nawiązywania pozostaje niezmienny. Zmieniają się tylko narzędzia przekazu.

  Po zobaczeniu tych kilku scen zaprezentowanych na wtorkowej próbie mogę tylko zdradzić, że będzie to opowieść bliska każdemu z nas, bo o samotności i poszukiwaniu upragnionej miłość. Zapewne trudno się nam do tego przyznać, ale jednak ona najczęściej decyduje o naszych życiowych wyborach.

   Ożenek będzie splotem historii i nieprzewidywalnych zdarzeń, które napotkają na swojej drodze zalotnicy starający się o rękę panny Agafii Tichonownej (w tej roli Paulina Chruściel). Z pewnością nie będzie to łatwe zadanie szczególnie, że duży wpływ na decyzję głównej bohaterki będą mieli swaci. Fiokła Iwanowna (Anna Dereszowska) oraz Koczkariew (Piotr Głowacki) zadbają o to by każdy z absztyfikantów mógł się wykazać z nieświadomym, starym kawalerem Podkolesinem (Michał Żebrowski) na czele. 

W pozostałych rolach zaprezentują się Dorota Krempa, Joanna Żółkowska, Janusz Chabior, Kamil Szklany, Cezary Pazura oraz Cezary Żak. 

Już wkrótce więcej, tymczasem zapraszam Was do Teatru 6, piętro i z niecierpliwością oczekuję  na Wasze pierwsze wrażenia.

M.C.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP