11:07

Nie stój tak! Rusz książką!

 

    Gdy tylko dowiedziałam się o tym pomyśle, bez zastanowienia powiedziałam: "Oczywiście, że TAK". Kolejna akcja nad która A Nóż Kultura? obejmuje patronat medialny, tym razem dotyczyć będzie książek. Tych samych o których pisałam niespełna kilka dni temu. 

  "Rusz książką!" to akcja, której pomysłodawcami są Paulina Pikiewicz (nie ma takiej drugiej charyzmatycznej osoby jak ona) oraz Wojciech Grabowski. Jej celem jest przede wszystkim promowanie literatury klasycznej wśród Polaków, bo przecież trzeba to powiedzieć głośno NIE CZYTAMY! Dlatego też organizatorzy postanowili to zmienić. 

   Akcja skierowana jest głównie do mieszkańców Krakowa (miejmy nadzieję, że przywędruje również do Katowic). Bez względu na wiek czy grupę społeczną w wybranych krakowskich kawiarniach możecie odnaleźć tę jakże ważną KSIĄŻECZKĘ, zawierającą fragment utworu pisarza oraz ilustrację wykonaną przez organizatorów „Rusz książką!”, nawiązującą do przedstawionego tekstu. Możecie ją zabrać ze sobą do domu całkowicie ZA DARMO i czytać do poduszki lub podczas drogi do pracy, a zapewniam Was, nie zabierze Wam ona dużo czasu i miejsca, ponieważ nie jest ani gruba, ani nieporęczna. 

Wszyscy Krakowianie jak i przyjezdni mogą ją znaleźć w takich kawiarniach jak:
- De Revolutionibus. Books&Cafe; ul. Bracka 14,
- Nowa Prowincja; ul. Bracka 3-5,
- Cafe Fińska; ul. Józefińska 47,
- Cheder Cafe; ul. Józefa 36,
- Cafe Szafe; ul. Felicjanek 10.


   Serdecznie zapraszam Was na Inaugurację "Rusz książką!", która odbędzie się już 29 maja o godz.19:00 w kawiarni De Revolutionibus. Books&Cafe (ul. Bracka 14, Kraków). Gościem specjalnym będzie Dorota Segda - wszystkim znana polska aktorka teatralna,filmowa i telewizyjna, profesor sztuk teatralnych, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie.  Ja już rezerwuję sobie czas na czwartkowy wieczór i wyruszam do Krakowa, a Wy?

Co mogę powiedzieć więcej?  Idźcie, szukajcie i CZYTAJCIE!
M.C.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP