21:00

Poruszenie - dotknąć teatru    Co wiemy o teatrze tańca?  Mnie osobiście, ta forma teatru nigdy nie była szczególnie bliska i tak naprawdę nie wiem co jest tego przyczyną. Dlatego z całą dozą entuzjazmu, zareagowałam na wieść o przeglądzie "Poruszenie", który jest wspólną inicjatywą studentów kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz studentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Krakowskiego PWST, pod opieką artystyczną i merytoryczną Adriany Świątek.

    Już 18 marca na scenie Teatru Cogitatur przy ulicy Gliwckiej 9A, będziemy mogli zobaczyć efekty pracy młodych twórców. Będzie to niepowtarzalna okazja do odkrycia nie tylko teatru słowa, ale przede wszystkim teatru ruchu. Dodatkowo zostaną zorganizowane warsztaty z zakresu tańca, ruchu i dramatu. Prowadzone przez Annę Kąłdziołkę (studentka Wydziału Teatru Tańca) oraz Macieja Dziaczko (reżyser, aktor oraz pedagog teatralny) w siedzibie  Teatru Cogitatur (ul. Gliwicka 9a w Katowicach). Zostanie również zaprezentowana multimedialna wystawa fotografii autorstwa Mateusza Soleckiego (fotograf i operator filmowy, student Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego), dokumentująca etiudy i pracę studentów.

   Zapowiada się duże przedsięwzięcie i to promujące młodych, którzy dopiero wypływają na szerokie wody wraz ze swoim warsztatem, zdobytym właśnie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Odnoszę wrażenie, że jest on często zapominany, a wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy jak twórcze i pełne pasji jest to miejsce. A Nóż Kultura? zostało patronem medialnym przeglądu, dlatego my z pewnością będziemy starali się Wam przybliżyć to miejsce, głownie od strony artystycznej. Zresztą jak sama nazwa wskazuje, celem przeglądu jest PORUSZYĆ i DOTKNĄĆ widza.

W przeglądzie zostaną zaprezentowane następujące etiudy:

KRE-ON KRE-ONA KRE-ONO (wys.: Kamil Baryła, Tobiasz Fiutak, Mateusz Flis, Dorota Furmaniuk, Jakub Kruczek)

iTena (wys.: Andrzej Michalski, Mikołaj Prynkiewicz, Paweł Urbanowicz, Stanisław Sarnecki)

no oxygen (wys.: Justyna Masłowska, Dominika Wiak)

Kathalambury (wys.: Anna Mikuła, Dariusz Nowok)

Samotność pól bawełnianych (wys.: Maciej Kosteczka)

coś/ktoś (wys.: Oskar Malinowski)

OWARP (wys.: Tomasz Lis, Filip Meyer – Luters, Krzysztof Mikołajczyk, Anna Mikuła, Ewelina Ściana)

Przy kawce... (wys.: Amanda Barnaś, Sandra Kula, Anna Mikuła)

Król Edyp (etiuda filmowa) (wys.: Kamil Baryła, Grzegorz Łabuda, Agnieszka Michalik, Kamil Pilarski)

Wszystkich gorąco zapraszamy, my również tam będziemy.

M.C.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP